Dekontaminacja w gabinecie kosmetologicznym

Klienci i klientki gabinetów kosmetologicznych wymagają od ich personelu nie tylko znajomości najnowszych trendów w kosmetologii, ale również zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale gabinet kosmetologiczny można traktować jako małą salę operacyjną – niektóre czynności wiążą się z przerwaniem ciągłości tkanek, a zarówno personel, jak i klienci są narażeni na szereg czynników chorobotwórczych – z badań włoskiego Istituto Superiore di Sanità wynika, że w gabinetach kosmetologicznych powszechnie występują np. bakterie, takie jak Escherichia coli czy Mycobacterium fortuitum.

Równie ważna jak zachowanie sprzętu i narzędzi w czystości jest dekontaminacja powietrza w gabinecie kosmetologicznym. Badanie Fińskiego Instytutu Higieny Pracy pokazuje, że 16,9% pracownic gabinetów kosmetologicznych cierpi na alergiczny nieżyt nosa, który powodują obecne w powietrzu alergeny.

Dekontaminacja w gabinecie kosmetologicznym pozwala zachować we wnętrzu stan wysokiej, zgodnej z normami czystości oraz minimalizuje zagrożenia dla pacjentów. Poza czynnikami mikrobiologicznymi dużym zagrożeniem zarówno dla pracowników, jak i klientek gabinetów kosmetologicznych są lotne związki organiczne (np. formaldehyd; LZO pochodzą m.in. z czynności kosmetycznych czy samych kosmetyków), co potwierdzają np. badania przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu Ateńskiego i Technological Educational Institute of Athens. LZO mogą wywoływać m.in. podrażnienia skóry czy nudności.

Dekontaminacja pomieszczeń w gabinecie kosmetologicznym to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa klientkom, to również kwestia budowy zaufania i dbałości o najdrobniejsze detale. Profesjonalne oczyszczacze powietrza takie jak Novaerus Protect 800 są w stanie np. zredukować ilość cząsteczek formaldehydu z 100 ppm do 13 ppm w ciągu 14 godzin.

NV800 - gabinet kosmetologiczny